Deti

Prímestský táborškoláci

Letný denný prímestský tábor na Gazdovskom dvore v Turčianskych Kľačanoch je určený pre deti vo veku 6 až 15 rokov. Otvárať sa budú týždenné turnusy v mesiacoch   júl-august v závislosti od obsadenosti.

Tento rok otvárame dva druhy táborov:

1. „Veselé gazdovanie“

Cena týždenného tábora( od pondelka do piatku) je 90,00 Eur/dieťa vrátane úrazového poistenia (toto poistenie zahŕňa aj náhradu škody v prípade odcudzenia, straty , alebo poškodenia súkromných vecí poisteného )

2. „Jazdecký prímestský tábor“

Cena týždenného tábora( od pondelka do piatku) je 105,00 Eur/dieťa vrátane úrazového poistenia (toto poistenie zahŕňa aj náhradu škody v prípade odcudzenia, straty , alebo poškodenia súkromných vecí poisteného )

Deti majú počas celého týždňa zabezpečené :

  • pitný režim s označeným pohárikom s vlastným menom
  • priestor pre uloženie náhradných veci (oblečenie, gumáky, ...)
  • stravu 3xdenne s možnosťou úpravy v prípade alergií /desiata,obed, olovrant /
  • prechádzky v prírode s oboznámením sa o účinkoch liečivých rastlín
  • bohatý program    

 

Prihláška do denného tábora na stiahnutie 

Exkurzie pre školy

Žiakom 1. a 2. stupňa ZŠ prirodzenou formou naživo predstavíme niektoré zo základných prvkov enviromentálnej výchovy. Počas jednej alebo aj viacerých návštev uvidia bežný chod života na tradičnom gazdovskom. Najdôležitejšou časťou dvora je ekologický salaš na produkciu ovčieho mlieka, kde majú žiaci zároveň možnosť pozrieť si postup výroby tradičných mliečnych výrobkov a pochopiť celý proces výroby zdraviu prospešných potravín, ktoré často majú možnosť vidieť len vákuovo zabalené v regáloch potravín. Na dvore sú v rámci výbehov voľne vypustené tradičné domáce zvieratá a návštevníci tak majú možnosť blízkeho kontaktu. Ponúkame vám  vhodné priestory na realizáciu výkladov a skupinových úloh, ako aj základné občerstvenie a pitný režim.

Škola v prírode

Ponúkame vám ubytovanie a stravovanie pre deti počas školského roka . Uprostred gazdovského dvora  je situovaná chalupa Pierko s celkovou kapacitou 20  lôžok,  reštaurácia Mitro,  vonkajšia terasa s posedením, krytá terasa s posedením,  krytý altánok s posedením a grilom, otvorené ohnisko s možnosťou opekania, minizoo a stajňa s koňmi.

Vo voľnom čase deti radi využijú  ihrisko na petang, stolný tenis, bedminton, detské ihrisko s hojdačkami a preliezkami.  

Tipy na výlety

Okolie Gazdovského dvora je rozmanité a je skvelým východiskovým bodom pre  turistiku do Národného parku Malá Fatra / chata pod Kľačianskou Magurou , výstup na  Suchý , Fatranský Kriváň , Chleb  a pod. /

Pamiatky v okolí: Matica Slovenská, Múzeum slovenskej dediny – Skanzen, Turčianska galéria, Múzeum Andreja Kmeťa, Múzeum Martina Benku, Slovenské národné literárne múzeum, Slovenské národné etnografické múzeum, Národný cintorín, Znievsky hrad, Blatnický hrad, Sklabinský hrad a Hrad Strečno, plte Strečno 

Cenník

Pobyt 5 dní /4 noci : 99,00 Eur / 1 osobu
V cene je zahrnuté: ubytovanie, strava 5x denne, pitný režim
Výber termínu je možný podľa dohody.

 Areál Gazdovského dvora v Turčianskych Kľačanoch  ročne navštívi viac ako 500 detí v rámci jednodňových exkurzií z materských a základných škôl z okresu Martin a viac ako 200 detí v rámci týždňových denných táborov počas letných prázdnin.

Facebook


Naši partneri

Newsletter