Deti

 

Prímestský táborškoláci

Exkurzie pre školy

Žiakom 1. a 2. stupňa ZŠ prirodzenou formou naživo predstavíme niektoré zo základných prvkov enviromentálnej výchovy. Počas jednej alebo aj viacerých návštev uvidia bežný chod života na tradičnom gazdovskom. Najdôležitejšou časťou dvora je ekologický salaš na produkciu ovčieho mlieka, kde majú žiaci zároveň možnosť pozrieť si postup výroby tradičných mliečnych výrobkov a pochopiť celý proces výroby zdraviu prospešných potravín, ktoré často majú možnosť vidieť len vákuovo zabalené v regáloch potravín. Na dvore sú v rámci výbehov voľne vypustené tradičné domáce zvieratá a návštevníci tak majú možnosť blízkeho kontaktu. Ponúkame vám  vhodné priestory na realizáciu výkladov a skupinových úloh, ako aj základné občerstvenie a pitný režim.

Škola v prírode

Ponúkame vám ubytovanie a stravovanie pre deti počas školského roka . Uprostred gazdovského dvora  je situovaná chalupa Pierko s celkovou kapacitou 20  lôžok,  reštaurácia Mitro,  vonkajšia terasa s posedením, krytá terasa s posedením,  krytý altánok s posedením a grilom, otvorené ohnisko s možnosťou opekania, minizoo a stajňa s koňmi.

Vo voľnom čase deti radi využijú  ihrisko na petang, stolný tenis, bedminton, detské ihrisko s hojdačkami a preliezkami.  

Tipy na výlety

Okolie Gazdovského dvora je rozmanité a je skvelým východiskovým bodom pre  turistiku do Národného parku Malá Fatra / chata pod Kľačianskou Magurou , výstup na  Suchý , Fatranský Kriváň , Chleb  a pod. /

Pamiatky v okolí: Matica Slovenská, Múzeum slovenskej dediny – Skanzen, Turčianska galéria, Múzeum Andreja Kmeťa, Múzeum Martina Benku, Slovenské národné literárne múzeum, Slovenské národné etnografické múzeum, Národný cintorín, Znievsky hrad, Blatnický hrad, Sklabinský hrad a Hrad Strečno, plte Strečno 

Facebook


Naši partneri

Newsletter